Tým NIPPO Provence PTS Conti

Tým Nippo-Provence-PTS Conti, který vznikl v roce 2020, je zcela novým cyklistickým týmem, který se připojil k profesionálnímu pelotonu. Sponzoři, soupiska, mix, výsledky... řekneme vám vše o tomto zbrusu novém týmu plném mladých talentů!  

Tým Nippo-Provence-PTS Conti, který vznikl v roce 2020, je zcela novým cyklistickým týmem, který se připojil k profesionálnímu pelotonu. Sponzoři, soupiska, mix, výsledky... řekneme vám vše o tomto zbrusu novém týmu plném mladých talentů!

Prezentace cyklistického týmu Nippo-Provence-PTS Conti

Zní vám to jméno povědomě? Pokud to zní jako bývalý tým Nippo Delko One Provence, nyní Delko, jsou tyto dva týmy přesto zcela odlišné.
Tým Nippo-Provence-PTS Conti, čerstvě vytvořený v prosinci 2020, vstoupí do profesionální cyklistiky v sezóně 2021. Jedná se o kontinentální tým UCI, který závodí ve 3. světové divizi a závodí na kontinentálním okruhu UCI Europe Tour... pod barvami švýcarské vlajky!
Ano, jedinými provensálskými sponzory týmu jsou region Sud Provence-Alpes-Côte d'Azur a Teritoriální značka Provence, jeden z jeho hlavních partnerů, který se nedávno stáhl z týmu Delko.
Mezi další titulární sponzory patří japonský výrobce Nippo a německá platforma ProTouchStaff, která se specializuje na nábor sportovců.
Tým, na který dohlíží švýcarský personál, vznikl z touhy nabídnout tréninkovou strukturu mladým rekrutům, která by optimalizovala jejich trénink a doprovázela je v jejich profesionálních začátcích. Cílem je "vybudovat něco výjimečného pro budoucnost," říká sportovní ředitel Marcello Albasini.

Školící tým EF Education-Nippo

Možná znáte americkou formaci EF Education-Nippo UCI WorldTeam (dříve EF Pro Cycling)? Tým Nippo-Provence-PTS Conti není nikdo jiný než jeho vývojový tým! Zajímavý status, který otevírá dveře k mixu těchto dvou "mateřsko-dceřiných" týmů.
Nejlepší prvky nového kontinentálního týmu se tak budou moci potenciálně zapojit do pelotonu po boku své starší sestry na závodech UCI ProSeries nebo třídy 1. Naopak vývojový tým bude moci v některých závodech 1. a 2. třídy těžit ze zkušeností závodníků WorldTour.
Upozorňujeme, že obě formace se nemohou účastnit stejných závodů.
Vítaný sponzoring pro tento velmi mladý tým, který sní o tom, že se bude potýkat s největšími cyklisty.

Mezinárodní tým

Tým dává dohromady sémě talentů vybraných z celého světa, o kterých doufá, že v jeho řadách vyrostou. Na soupisce týmu Nippo-Provence-PTS Conti je ne méně než osm různých národností.
Mezi třinácti jezdci švýcarského profesionálního týmu jsou dva Francouzi: Jonathan Couanon a Robin Meyer, oba z AVC Aix-en-Provence.
Spolu s nimi se snažte získat první vítězství:
Kevin Kuhn (Švýcarsko);
Jonathan Bögli (Švýcarsko);
Fabio Christen (Švýcarsko);
Luca Jenni (Švýcarsko);
Hagos Welay Berhe (Etiopie);
Bazaye Redae Tesfu (Etiopie);
Hijiri Oda (Japonsko);
Iver Knotten (Norsko);
Szymon Tracz (Polsko);
Matvey Mamykin (Rusko);
Calvin Dik (Německo).

První sezóna nového týmu

Cyklistický tým Nippo-Provence-PTS Conti zahájil svou první sezónu v profesionálním pelotonu v roce 2021 na výbornou.
V únoru se tým vyznamenal v tureckých závodech UCI Europe Tour, když se umístil v první desítce v závodech Grand Prix Alanya (1.2), Gazipasa (1.2) a GP Velo Alanya ME (1.2). V březnu se cyklisté zúčastnili svého prvního etapového závodu, Istrian Spring Trophy (2.2) v Chorvatsku.
Tým se dostává do tempa a je více motivovaný než kdy jindy pro nadcházející závody v kalendáři silniční cyklistiky. Ve Francii je na programu: dubnová Paříž-Mantes, Tour d'Eure-et-Loir 2.2 v polovině května a následně Tour de la Mirabelle 2.2.
Stačí se podívat na růžový dres, který poskytl Ekoï, partner v oblasti textilu a brýlí, jenž mladé cyklisty s radostí vybavil. Výrazná barva v rámci pelotonu a poutavý design, který bude na francouzských silnicích vypadat skvěle!
Přejeme jim hodně štěstí a zábavy v sezóně 2021!

E-mail Newsletter

Zde se přihlašte k odběru newsletteru EKOI RACING, máte-li zájem.

Formát e-mailu není správný. Zkontrolujte prosím své zadání.
Vyskytla se chyba.
Tento e-mail je již zaregistrován.
Registrace dokončena.
Pokračujte v nákupu na EKOI CLASSIC Pokračujte v nákupu na EKOI RACING